Porady dla stosowania Ultra Ever Dry

 

Dział Porad – czyli jak poprawnie zaaplikować i wydłużyć żywotność nałożonych warstw Ultra Ever Dry

I. Aplikowanie Ultra-Ever Dry
1. gorąco polecamy zapoznanie się z instruktażowym materiałem filmowym na podstronie filmów
2. należy używać sprzętu bhp oraz stosować się do zasad bhp opisanych w instrukcji i kartach charakterystyk
3. przy aplikacji tego produktu bardzo ważne jest porządne wymieszanie. Substancja nie jest jednorodna, dlatego trzeba ją doprowadzić do takiego stanu porządnie mieszając. Przy opakowaniu kwartowym wystarczy to robić ręcznie przez dobre 7 minut. Czasy dla każdej warstwy podane są w instrukcji. Nie są one zawyżone. Przy złym wymieszaniu i wylaniu części produktu można zaburzyć resztę proporcji w pojemniku i zniszczyć resztę zawartości.
4. należy pamiętać, żeby produkt wymieszać w jego oryginalnym pojemniku, gdyż trzeba go doprowadzić do jednorodności zanim się go wyleje.
5. generalnie zasady nakładania stosuje się takie jak przy nakładaniu lakieru/farby. Trzeba dobrze wyczyścić, odtłuścić i wysuszyć powierzchnię przed nałożeniem.
6. jako, że ludzka skóra pełna jest naturalnych olejów o niskim napięciu powierzchniowym to nie należy dotykać warstwy rękoma, gdyż osłabi się jej skuteczność. Najlepiej stosować rękawice nitrylowe.
7. obie warstwy Ultra-Ever Dry powinno się nakładać w stosunku 1:1 . W sytuacji, gdy pokrywana powierzchnia jest porowata oraz zależy nam na zwiększeniu odporności na ścieranie to powinno się nałożyć dwie warstwy Bottom Coat (warstwy dolnej). Warstwę górną Top Coat wciąż nakładamy jedną.
8. optymalne ciśnienie do nakładania to 25 PSI, czyli ok. 1,7 bara. Aplikować powinno się lekką mgiełką osadzającą się na powierzchni.
9. warstwa górna Top składa się głównie z acetonu i bardzo szybko wyparowuje. Dlatego należy uważnie śledzić jaka powierzchni została już pokryta, gdyż łatwo się w tym pogubić nie widząc na bieżąco zwilżonej powierzchni.
10. jeśli efekt estetyczny jest ważny należy warstwy nakładać równomiernie. Warstwa górna odpowiada za białawy nalot i to jej grubość zdecyduje o intensywności nalotu. Przy prawidłowej aplikacji białawy nalot powinien być lekko widoczny.
11. należy unikać kontaktu warstw z rozpuszczalnikami, alkoholem, gdyż mogą zetrzeć warstwę. Kontakt z mydłem tez jest niemile widziany, gdyż osłabi działanie warstw dopóki nie zostanie dobrze wypłukane.
12. do nakładania każdej warstwy powinno się użyć innego pistoletu malarskiego, gdyż resztki warstwy dolnej w pistolecie mogą tworzyć niepożądane gródki na powierzchni
13. Najlepszym rozpuszczalnikiem do usunięcia z powierzchni UEDry oraz mycia po nim sprzętu jest ksylen. Oczywiście można używać również innych rozpuszczalników.
14. Najlepszym sposobem nakładania Ultra Ever Dry jest pistolet malarski podłączony do kompresora

II. Użytkowanie
14. główne czynnik skracające żywotność warstw to wystawiennictwo na promienie UV oraz ścieranie. W miarę możliwości opłaca się pokrytą powierzchnię ukrywać przed słońcem.
15. do mycia powierzchni pokrytej Ultra Ever Dry powinno się użyć wody o najlepiej niewysokim ciśnieniu. Duże ciśnienie może osłabić warstwę Top
16. Kiedy stwierdzimy, że warstwy straciły już swoje super hydrofobiczne właściwości to prawdopodobnie wystarczy tylko odnowić warstwę TOP, co stanowi długofalowo dużo mniejsze koszty.
17. Należy chronić pokrytą powierzchnię przed detergentami, rozpuszczalnikami oraz płynami o niskim napięciu powierzchniowym.

pixel